Wybór Okien


 


Okna plastikowe


Firma okienna wie, że w oknach plastikowych wymaga zaangażowania, uczciwości i innowacyjności, aby zapewnić oczekiwaniom klientów, których oczekują od nowych okien konstrukcyjnych oraz wymiany okien i drzwi. Wymaga dwutygodniowego dostarczania, abyś mógł zrealizować swoje projekty na czas. Firma, która uważa, że ​​ich okna powinny być wyprodukowane w Polsce i objęta dożywotnią gwarancją. Innowacje pomagają profesjonalistom zapewnić to, czego chce klient pod względem efektywności energetycznej, stylów i kolorów ramek. Jeśli Twoi klienci oczekują najlepszych rozwiązań, czas zadzwonić do naszej firmy.


Okna pcv

Tanie okna plastikowe w atrakcyjnych cenach. Poznaj ofertę na okna PCV w naszym sklepie.


Okna drewniane


Promocje na okna drewniane przy zakupie wiekszej ilości. Poznaj ofertę na okna drewniane w naszym sklepie.

Okna dachowe

Atrakcyjne ceny na okna dachowe po konsultacji z naszym działem sprzedaży lub naszymi sprzedawcami. Zapraszamy.

Czym jest PVC?

UPVC, nazywany także jako nieplastyfikowany polichlorek winylu, jest mało wymagającym tworzywem budowlanym używanym jako zamiennik lakierowanego drewna, głównie do ram okiennych oraz parapetów przy montowaniu podwójnych szyb w nowych budynkach lub w celu zastąpienia starszych pojedyczych szyb. Ma wiele innych zastosowań, m.in. powięź lub bocznicze. Ten sam materiał niemal całkowicie zastąpił wykorzystanie żeliwa do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz drenażu, który jest stosowany do rur odpływowych, rur spustowych i rynien. Produkty te są często określane zbiorowo w branży remontowej jako „linia dachu”.
Warto wiedzieć, że PVC jest tańszą alternatywą dla drogiego drewna twardego i aluminium. Jest to popularny materiał ze względu na jego wytrzymałość oraz jest opłacalną opcją. Może być także znany jako PVCU.

Plusy okien i drzwi PVC:
Wyjątkowa trwałość, uniwersalność i niskie cena konserwacji wynikają z produkcji polimeru winylowego, który jest związany z atomami chloru, więc ramy okienne nie są w rzeczywistości plastyczne i mogą dobrze współpracować ze stalą. Oznacza to, że właściciele domów nie będą mieli wysokich wydatków bieżących.
Aktualnie wszystkie okna i drzwi PVC muszą posiadać klasę energetyczną zgodną z przepisami budowlanymi i są dostępne w ładnych barwach i wykończeniach drewnopodobnych.

Jeżeli potrzebujesz energooszczędności, PVC jest idealnym wyborem, gdyż okna UPVC z oceną energetyczną są szczególnie energooszczędne. Mają bardzo niską przewodność cieplną ze względu na rodzaj surowców użytych w produkcji. Dzięki temu ciepło nie ucieka tak łatwo, jak to możliwe w przypadku niektórych innych materiałów budowlanych.
Główną korzyścią wszystkich wysokiej jakości produktów PVC jest to, że nigdy nie potrzebują malowania, a jedyną wymaganą konserwacją, jakiej rzeczywiście potrzebują, jest ścieranie wilgotną szmatką raz na parę lat.

Minusy okien PVC:
-W sytuacji pożaru materiał PVC ulega spaleniu. Toteż szybko traci kształt.
-Trwałość okna z PVC jest mniejsza w zestawieniu do aluminium i drewna.

-PVC ma małą odporność na zarysowania, toteż zaniedbane po dłuższym czasie traci na estetyce.
-Kolor PVC może blaknąć z powodu narażenia na światło słoneczne.
-Niektóre przedsiębiorstwa okien oraz drzwi z PVC oferują gwarancję od 15 do 20 lat. Musimy mimo to pamiętać, iż drewno i aluminium będą miały stanowczo większą wytrzymałość. PVC nie jest odporny na promieniowanie słoneczne i ciepło, a wraz z mijaniem czasu może stać się kruchy.
http://twoje-okna.com/

Legendy odnośnie okien PVC:
Dzisiaj, z powodu braku informacji, a czasem, co jest o wiele gorsze, z powodu złych oraz rozmytych informacji, ludzie często gubią się w wyborze okien.
Są obozy „Aluminium”, drużyny „Drewniane”, drużyny „PVC” a także nieskończone się bitwy między nimi. Postanowiliśmy raz na dobre zniwelować zamieszanie i wyjaśnić najpopularniejsze mity dotyczące okien PVC.

-Profile PVC są zbyt drogie.
Koszt ram z PVC zależy od paru czynników: ilości komór, doboru profili, wyboru akcesoriów.

Innowacyjne technologie z każdym rokiem powodują, iż produkcja jest bardziej rentowna. Mało tego, polichlorek winylu jest wykorzystywany do otrzymywania materiału na drzwi oraz okna, a proces wytwarzania nie jest tak żmudny i kosztowny jak u jego konkurencji. Dlatego cena jest konkurencyjna i rozsądna, dzięki czemu jest niedrogą opcją do zainstalowania w domu, biurze lub w innym budynku.
Co więcej okna PVC są energooszczędne i zachowują w wewnątrz ciepłe powietrze. W chłodne okresy wydasz do 50% mniej na opłaty za energię.

-Każde okno PVC ma podstawowy (biały) kolor oraz podstawowe prostokątne formy.
Chociaż jest to najczęstsza forma i kolor, jaki znamy, dalekie to jest od szerokiej palety możliwości nowoczesnych okien PVC.
Kolory pasujące do Twojej nowej gamy wzorów do domu, każdy odcień imitacji efektu drewna: dzięki aktualnym technologiom możesz mieć inne niż białe drzwi i okna PVC.


Czasami dopasowanie okna do potrzeb jest konieczne. Zazwyczaj jest to Twój wybór. Możesz eksperymentować z każdą formą - okrągłą, łukową lub inną przy zamawianiu PVC - ze względu na ich wysoką elastyczność materiałów.

-Okna PVC są toksyczne i nieekologiczne.
Mimo że PVC jest syntetycznym polimerem z tworzywa sztucznego, wciąż jest bezpieczniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska niż pozostałe materiały używane do produkcji drzwi oraz okien. W trakcie procesu produkcyjnego dodaje się związki chemiczne, aby zapobiec uwolnieniu toksycznych substancji. Razem z długowiecznością wiele testów przeciwpożarowych oraz bezpieczeństwa udowodniło, że podczas spalania uwalnia mniejsze zanieczyszczenia niż materiały takie jak drewno.

Ponadto okna PVC można poddać recyklingowi nawet do 100 razy, dzięki czemu zużywasz mniej ciepła, co powoduje, że jest to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na zabranie do domu.

-Okna aluminiowe są lepsze.
Według danych ludzie na całym globie wybierają okna PVC (48%), 25% ram aluminiowych i 27% - profili drewnianych.
Manufaktura PVC oznacza całkowity brak jakichkolwiek otworów tudzież szczelin powietrznych między oknem a ścianą. Jako metal, aluminium jest porządnym przewodnikiem ciepła, a zatem zapewnia słabą izolację cieplną oraz dobrą przewodność cieplną.
Profile aluminiowe mogą łatwo rdzewieć i powodować korozję - biała powłoka proszkowa na metalu.
Profile te z czasem ulegają wygięciu oraz pękają i potrzebują częstej konserwacji.


Podsumowanie:

Wkładając pieniądze w takie rzeczy, jak podwójne szyby a także okna z PVC, będziesz chciał zachować je w zadowalającym stanie, aby nie wiązały się z nimi przyszłe koszty utrzymania. Inwestując pieniądze w podwójne szyby, pozostaniesz z bardzo mocnymi i wytrzymałymi oknami z PVC.

PVC wykorzystywany w drzwiach i oknach z podwójnymi szybami jest bardzo trwałe, natomiast bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych, wody oraz wiatru ma bardzo znikomy długoterminowy wpływ na okna, ponieważ niemal się nie utleniają. W przeciwieństwie do pozostałych produktów z tworzyw sztucznych, które mogą pozostawić pudrowe pozostałości, gdy są pozostawione na zewnątrz przez zbyt długi czas PVC nie robi tego, dlatego żywotność okien z PVC jest niezwykle długa.