Wybór Okien


 


Okna plastikowePodczas wymiany dowolnego okna otwór powinien być tak zwymiarowany, aby zapewniał co najmniej taki sam potencjał ucieczki, co zastępowane okno. Jeśli oryginalne okno, które jest wymieniane, było większe, niż było to konieczne do celów ewakuacji, wówczas nowe okno mogło zostać zredukowane do minimum, jak określono w poniższych kryteriach.

Ucieczka powinna być rozważona dla każdego nowego okna zainstalowanego na przedłużeniu lub istniejącym mieszkaniu. Jeśli okno ewakuacyjne jest wymagane, należy przestrzegać poniższych kryteriów. Dobrą praktyką jest również zastąpienie dowolnego okna na pierwszym piętrze, które nie jest używane jako okno ucieczki z oknen wyjściowym.Dostęp do budynków
Wymieniając główne drzwi wejściowe w jednostce mieszkalnej, która została zbudowana od 1999 roku, ważne jest, aby próg pozostał na poziomie, w przeciwnym razie roboty nie będą zgodne z przepisami budowlanymi, ponieważ pogorszyłoby to próg, niż było podczas budowy. Ma to umożliwić osobom, w tym osobom niepełnosprawnym, ciągły dostęp do mieszkania.
Okna pcv

Poniżej znajdują się ogólne kryteria dotyczące okien wyjściowych:

Szerokość i wysokość - żadna z nich nie może być mniejsza niż 450 mm
Clear Openable Area - Nie mniej niż 0,33 m²
Wysokość kopca - Dolna część otwieranego obszaru powinna znajdować się nie dalej niż 1100 mm nad powierzchnią podłogi.
Wymagane jest tylko jedno okno na pokój.


Okna drewniane

Okna drewniane - dostępne tylko na wymiar o kolorystyce brązowej i szarej. Okna te posiadają nirzwykły urok i nowoczesność co sprawia, że są naszym hitem sprzedaży.

Okna dachowe

Posiadamy w swojej sprzedaży okna dachowe o standardowym kształce, dwuszybowe z plastiku.